خدمات اختصاصی سرور ترابر در حوزه حمل هوایی

حمل هوایی کالا
حمل هوایی کالا

در انتخاب این نوع از حمل کالا, شاید اولین سوالی که به ذهن می رسد این باشد که چه وقت استفاده از حمل هوایی برای ما مرقون به صرفه است و چه هنگام می توانیم از آن استفاده کنیم؟ مزایا و معایب این شیوه حمل چیست؟ قوانین حمل در این روش چه تفاوتی نسبت به سایر روش ها می کند ؟ و مجموعه ی ما چه خدماتی را در زمینه حمل هوایی می تواند به تجار و بازرگانان ارائه دهد؟ در ادامه قصد داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم.

چه هنگام باید از حمل هوایی استفاده کرد؟

شاید بتوان برجسته ترین مزیت حمل هوایی در قیاس با سایر روش های حمل را سرعت بسیار بالای آن در جابه جایی کالا دانست. این ویژگی باعث شده است تا در مواقعی که سرعت در جابه جایی کالا برای ما مهم است, حمل هوایی انتخاب اول ما باشد. امروزه حمل هوایی عموما توسط هواپیماهای غول پیکر باربری مانند آنتونوف 225 و an-124 و یا بوئینگ 747 صورت می پذیرد. هم چنین این شیوه حمل به لطف وجود فرودگاه هایی متعدد در سراسر جهان نسبت به حمل دریایی از دارای انعطاف بیشتری می باشد و برای بسیاری از کشورهایی که به آبهای آزاد دسترسی ندارند می تواند حداقل در بخشی از جابه جایی گزینه مناسبی باشد.

محدودیت های حمل هوایی

بزرگ ترین محدودیت پیش رو در استفاده گسترده از این شیوه حمل, قیمت بالای حمل در این شیوه می باشد. این امر موجب می شود تا قیمت تمام شده کالا در کشور مقصد بالا برود و ارزش رقابتی خود را از دست بدهد. البته به منظور جابه جایی کالاهایی با ارزش و قیمت بالا این موضوع شاید چندان جلب توجه نکند و یک چنین مواردی این شیوه حمل همچنان جذاب به نظر برسد. 

هم چنین حمل هوایی به دلیل استفاده از هواپیما به منظور انجام نقل و انتقالات دارای قوانین سختگیرانه تری نسبت به برخی از کالاها به خصوص کالاهای خطرناک در قیاس با سایر روش های حمل می باشد.

از دیگر چالش های پیش روی این شیوه ی حمل می توان به محدودیت در حجم و وزن کالاهایی که توان حمل آن را دارد در قیاس با حمل دریایی اشاره کرد.

ما چه خدماتی در زمینه حمل هوایی ارائه می دهیم؟

شرکت حمل و نقل بین الملل سرور ترابر به پشتوانه دارا بودن لینک ارتباطی با بیش از 150 کشور جهان کلیه کالاهای شما را به صورت EXW,FOB,FCA به اهداف و مقاصد شما تحویل نماید. 

هم چنین به دلیل آن که بیش از 90 درصد کالاهایی که از طریق حمل هوایی به کشور وارد می شوند, وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران می شوند, مجموعه ما با دارا بودن نمایندگی مستقر در این فرودگاه, روند انجام مراحل اداری و گمرکی کالاهای شما را با سرعتی دوچندان انجام می دهد.

از سویی دیگر این گروه حمل آمادگی دارد تا در انجام خدماتی از قبیل جمع آوری و بسته بندی کالا پیش از حمل هوایی با شما عزیزان همکاری نماید.

به منظور اطلاع از قوانین و مقررات حمل هوایی و اطلاع از نرخ های حمل و انتخاب مناسب ترین شیوه حمل برای کالاهای خود در تمامی روزهای کاری هفته با مشاوران ما در مجموعه سرور ترابر در تماس باشید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید