حمل و نقل دریایی

شاید بتوان بزرگ ترین و مهم ترین بخش حمل و نقل بین الملل را عرصه ی دریایی آن دانست. چرا که در حال حاضر در سراسر جهان بیش از 90 درصد از جابه جایی کالا از طریق خطوط دریایی و با استفاده از کشتی ها صورت می پذیرد. حمل دریایی دو ویژگی اساسی دارد, یک این که با استفاده از آن می توان حجم بسیار قابل توجهی را در قیاس با سایر روش ها منتقل کرد و مورد دوم این که نسبت به سایر ورش های حمل بسیار ارزان است.

این دو ویژگی حمل دریایی را به یک بخش جدایی ناپذیر از عرصه ی تجارت بین الملل تبدیل کرده است. به طور کلی اگر که زمان ارسال کالا برای شما خیلی مهم نباشد, حمل دریایی بهترین گزینه است. به عنوان مثال در تامین های پیوسته ی یک کالا چون فرایند انتقال در یک سیکل پیوسته قرار می گیرد و تامین کالا به طور پیوسته صورت می گیرد, این مشکل نیز برطرف می شود.

در بازار تجارت جهانی امروز که قیمت ها هر روز رقابتی تر می شوند, به منظور به حداقل رساندن تاثیر قیمت حمل بر قیمت تمام شده کالا, حمل دریایی یک انتخاب بسیار مناسب می تواند باشد. در کشور ما نیز به دلیل دسترسی به دریای کاسپین از شمال و همین طور همجواری با آبهای آزاد در جنوب, موقعیت ویژه ای را برای این شیوه ی حمل در کشور ما ایجاد کرده است. ایران بیش از 3000 کیلومتر ساحل در شمال و جنوب خود دارد. هم چنین موقعیت ژئوپولتیک ویژه ی ایران, فرصت طلایی را برای بهره مندی از سود ترانزیت دریایی ایجاد کرده است.

  • ما در زمینه حمل دریایی چه کمکی می توانیم به شما بکنیم؟

مجموعه سرور ترابر به منظور نقل و انتقال کالا از طریق دریا و به روش های زیر اعلام آمادگی می کند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

  • حمل و نقل دریایی کالا به روش ( کراس استافینگ )  Cross Stuffing

در این تکنیک, کشورها و بنادری که بنا به هر علتی امکان ارسال مستقیم کالا به ایران را ندارند, با این روش می توان کالا را از بندر مورد نظر به هر یک از بنادر کشورمان انتقال داد. کراس استافینگ به طور خلاصه بدان معنا می باشد که کانتیتر از یک کشتی به کشتی دیگر منتقل می شود.

  • حمل و نقل دریایی کالا به روش (ترانشیپ)  Transshipment

این روش انتقال اصطلاحا به حملی اطلاق می شود که در آن از بدو بارگیری امکان حمل دریایی وجود ندارد, و فرایند این نوع از حمل, عموما با تخلیه و بارگیری مجدد کالا همراه است.

شاه راه های آبی جهان

    نمایی از شاه راه های آبی جهان که بیشترین حجم جابه جایی کالا از طریق آنها صورت می گیرد.
  • حمل و نقل دریایی کالا به روش (چارترینگ)   Chartering

به حمل بارهایی که فضا و حجم بسیاری را اشغال می کنند؛ و یا این که بنا به فیزیک خاصشان باید بدون بسته بندی وارد کشتی شوند, از این روش حمل استفاده می شود. سرور ترابر به منظور حمل این نوع از کالاها با استفاده از اجاره کشی که به آن چارترینگ می گوند قادر است تا این نوع از کالاهای شما را در هر کجایی از جهان به هر مقصدی مطابق میل شما حمل نماید.

  • حمل و نقل دریایی کالا به روش گروپاژ و پروژه‌ای

مجموعه ما با تکیه بر توانایی و تجربه ی خود در زمینه حمل کالا از طریق کشتی,  قادر به ارائه سـرویس های تضمینی و اختصاصی در زمینه حمل و نقل انواع کالاهای صـادراتی و وارداتی بـه صـورت گروپاژ و پروژه ای می باشد.

  • حمل و نقل دریایی کالاهای فله  (BULK)

به کالاهایی که بدون بسته بندی خاصی و بدون قرار گیری در کانتینر وارد کشتی می شوند اصطلاحا کالای فله گفته می شود. علاوه بر موارد فوق به منظور حمل یک جنین کالاهایی نیز ما می توانیم در کنار شما باشیم.

  • صدور مجدد بارنامه دریایی

برای حمل کانتیرهایی که باید به طور غیر مستقیم منتقل گردند, در این شرایط ما برای مشتریانمان می توانیم بارنامه ای با ضوابط درخواستی آنها صادر کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید